WALIZKA PEŁNA KSIĄŻEK W BIAŁOŁĘCE

Wczoraj, 6 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Białołęce odbyło się spotkanie pisarza z młodymi czytelnikami w ramach projektu „Przygoda z historią w tle, czyli WALIZKA PEŁNA KSIĄŻEK”. Gościła u nas pisarka i ilustratorka Zuzanna Orlińska. Autorka powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Autorce towarzyszył Jerzy Kumiega, Kierownik Działu Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Na spotkanie zaproszona została klasa V Szkoły Podstawowej w Białołęce. Spotkanie było bardzo pouczające. Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej książce, zachęcała dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów historycznych oraz opowieści o rodzinach zaproszonych dzieci.W ramach projektu Zuzanna Orlińska rozdała wszystkim zaproszonym na spotkanie dzieciom książki swojego autorstwa pt. „Detektywi z klasztornego wzgórza”.Również podczas spotkania zostały wybrane 4 prace, ogłoszonego wcześniej konkursu na plastyczno-literackiego pn. „Bliskie spotkania z historią”, którego tematyką było wykonanie komiksu lub historyjki obrazkowej opowiadającej o dziejach rodziny lub regionu. Wybrane prace autorstwa uczniów klasy 3: Ernesta Konopskiego, Bartosza Rybaka oraz Radosława Rozmianiec oraz praca uczennic klasy 5 Pauliny Komperdy i Małgorzaty Tetery zostały nominowane do nagrody głównej i zabrane do Wrocławia, gdzie będą oceniane przez jury. Tam spośród wszystkich prac z całego województwa zostaną wyłowieni główni zwycięzcy.Projekt „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu Województwa Dolnośląskiego”