TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023Dziś naszą bibliotekę odwiedziły Ananaski, grupa przedszkolaków ze Szkoła Podstawowa w Białołęce. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Pani Dominika przeczytała książeczkę pt. „Kicia kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej.Tematem lekcji bibliotecznej było „Spotkanie z książką” oraz jak wygląda praca bibliotekarza. Podczas wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z wybranymi książeczkami. Dowiedziały się jak należy z nimi postępować, skąd się biorą książki w bibliotece, kto pisze książki, jak nazywa się osoba, która je ilustruje.Na zakończenie przedszkolaki otrzymały prezenty : kolorowankę i zakładki do książek. Wycieczka do biblioteki zawsze jest dla dzieci wielką atrakcją.Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechu atmosferze.Zapraszamy ponownie!