25-lecie Zespołu Pęcławianki

15 października w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Białołęce odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia zespołu Pęcławianki, którą uświetnił jubileuszowy koncert naszych kochanych Pań.Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na sejm Wojciech Zubowski, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radosław Kosmalski oraz oczywiście Wójt Gminy Pęcław Artur Jurkowski, nazywany przez Pęcławianki „Ojcem chrzestnym zespołu”. To właśnie Artur Jurkowski 25 lat temu zmobilizował nasze Panie do tego, by odważyły się i wyszły na scenę. Wśród zaproszonych gości były również byłe członkinie zespołu, radni i sołtysi naszej gminy oraz byli dyrektorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Białołęce. Swoją obecnością zaszczycił nas zespół folklorystyczny Przedmościanki, który również uświetnił uroczystość jubileuszową swoim występem. Jubileuszowe spotkanie zakończył uroczysty poczęstunek, degustacja okolicznościowego tortu oraz wspólna zabawa.Wszystkim świętującym razem z zespołem ten wyjątkowy jubileusz serdecznie dziękujemy za obecność, za wszystkie przemiłe słowa oraz prezenty. A naszym kochanym Pęcławiankom, dziękujemy za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej, upowszechniający rozwój kultury i życzymy, aby zapał i motywacja nadal trwały i umacniały się przez kolejne lata. Życzymy Wam drogie Panie jeszcze wielu takich jubileuszy!

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, Tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają”. Johann Wolfgang von Goethe